fbpx

A. Bagdonas: „Planuojant 2024 m. pilietybės referendumą šlifuokime jo formuluotę“

  • Liberalai.lt
  • birželio 20, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Galimybė išsaugoti Lietuvos pilietybę turint kitą – tai ne privilegija, o Lietuvos valstybės inkaras pasaulio lietuviams, kad ir kur jie gyventų, pabrėžia Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas, pirmadienį įvykus pasiruošimo pilietybės referendumui darbo grupės pirmajam susitikimui.

Parlamentaro teigimu, iki 2024 m. politikai, institucijos, visuomenės veikėjai konsoliduosis ir dės pastangas, kad referendumas ne tik įvyktų, bet ir pavyktų – sėkmės garantiją užtikrins skaidri, aiški formuluotė rinkėjams.

„Praėjęs referendumas 2019 m. buvo prastai paruoštas, jo teiginys buvo klampus ir dviprasmiškas. Seime nebekartosime tokios klaidos, neapvilsime pasaulio lietuvių. Todėl dabar ypač svarbu sukurti tikslią formuluotę“, – mano pilietybės referendumo darbo grupės narys A. Bagdonas.

Parlamentaro manymu, taip pat vertėtų atsisakyti sąvokos „dviguba pilietybė“, kuri daliai balso teisę turinčių piliečių atrodo kaip privilegija. „Mūsų tikslas – ne dviguba pilietybė, o garantija užsienyje gyvenantiems žmonėms niekada neprarasti ryšio su Lietuva, kad jie, bet kada grįžę čia, galėtų gyventi visavertį gyvenimą, kokį suteikia pilietybė“, – sako A. Bagdonas.

Kova už tokią teisę pasaulio lietuviams yra ir programinis Liberalų sąjūdžio įsipareigojimas. Seimo nario pastebėjimu, kad šį kartą referendumas pavyktų, mums „reikės laiko, lėšų ir vienybės“.