fbpx

A. Bagdonas: „Pertvarkant mokesčius, būtina išsaugoti mokestinės aplinkos patrauklumą“

  • Liberalai.lt
  • kovo 16, 2023
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Finansų ministerijoje rengiamoje mokesčių pertvarkoje numatoma didinti PVM mokėtojų ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų ir skirti daugiau lengvatų smulkiausiems verslams. Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono vertinimu, Seimui teks pareiga užtikrinti, kad visų mokesčių pataisų paketas nesumažintų mokestinės aplinkos smulkiesiems patrauklumo ir nepaskatintų jų trauktis į šešėlį.

Ketvirtadienį mokesčių reformos gaires finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai.

„Šiandien sueina lygiai vieni metai, kai Seime pateikėme liberalų pasiūlytą PVM ribos pakėlimą. Dabar mūsų pasiūlymas yra bendros mokesčių pertvarkos komponentas. Turėsime užtikrinti, kad į Seimą atnešus visą mokesčių reformą ir pradėjus ją narstyti po kaulelį, PVM ribos pakeitimas neįstrigtų ir būtų priimtas sklandžiai“, – teigia A. Bagdonas.

Ribos, kurią viršiję savarankiškai dirbantys asmenys ir mažos įmonės tampa pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais, pakėlimui iki 55 tūkst. eurų Seimas po pateikimo pritarė 2022 m. kovo 16 d.

Kartu A. Bagdonas palankai vertina Finansų ministerijos pasiūlymą įmonių, per metus sukuriančių iki 300 tūkst. eurų apyvartos, nebevertinti pagal darbuotojų skaičių ir tokioms toliau taikyti lengvatinį 5 proc. pelno mokesčio tarifą. „Vis dėlto pavasario Seimo sesijoje apsiėmus svarstyti mokesčių reformą kelsiu klausimą, ar lengvatinio pelno mokesčio neturėtų mokėti ir iki 450-500 tūkst. eurų pajamų pritraukančios įmonės“, – sako A. Bagdonas.

Galų gale, pasak Seimo liberalo, projektuojamų mokesčių korekcijų visuma gali sukelti ekonomikos šešėlio augimo riziką. „Šiandien mokestinė aplinka smulkiems verslams ir individualiai dirbantiems kelias dienas per mėnesį, pavyzdžiui, fotografams ar renginių vedėjams, yra patogi ir palanki. Susipažinęs su reformos pristatymu regiu pavojų, kad smulkiesiems verslininkams ir dirbantiems savarankiškai numatomi pokyčiai gali sukelti pagundą trauktis į šešėlį“, – įspėja A. Bagdonas.