fbpx

A. Bagdonas: Neringos poilsio namų „Medikas“ nevalia parduoti – jie tarnauja ukrainiečių pabėgėliams, mokiniams, bendruomenei

  • Liberalai.lt
  • kovo 1, 2024
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys neringiškis Andrius Bagdonas kreipėsi į Vyriausybę prašydamas, kad poilsio namų „Medikas“ būtų ne parduodami, o perduodami Neringos savivaldybės nuosavybėn.

Kad šis objektas reikalingas bendruomenės poreikiams ir visuomenės reikmėms, sutinka Neringos savivaldybė ir neringiškiai. Šiuo metu ten įsikūrę nuo karo pabėgę ukrainiečiai. Praėjusį mėnesį Turto bankas nurodė, pastato panaudos sutartis daugiau nebus pratęsta ir poilsio kompleksas bus parduodamas, nepaisant jame įsikūrusių karo pabėgėlių lūkesčių.

„Šiuose poilsio namuose iki šiol gyvena pabėgėliai iš Ukrainos. Savanoriai ir savivaldybė jiems dovanojo baldus, buities prietaisus, patalynės. Dauguma prisiglaudusiųjų yra moterys su mažamečiais vaikais, iš kurių 15 mokosi Neringos gimnazijoje, 8 lanko darželius. Per dvejus karo metus moterys su vaikais integravosi bendruomenėje, jos susirado darbus. Negi dabar valstybė atims iš jų namus? Turime užtikrinti, kad pabėgėliai ten galėtų gyventi, kol baigsis karas“, – sako A. Bagdonas.

Be to, kompleksas reikalingas kaip bendrabutis mokiniams bei pedagogams. „Neringoje nėra nuomojamo būsto rinkos, todėl šis kompleksas sprendžia pedagogų trūkumo problemą. O vasarą jis būtinas kaip bendrabutis stovykloms, kurių metu vaikai ir jaunimas pažįsta Kuršių neriją“, – sako Seimo narys.