fbpx

A. Bagdonas: „Mokėjimų grynaisiais ribojimas iki 5000 eurų – beprasmis apynasris smulkiems verslininkams“

  • Liberalai.lt
  • liepos 1, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Atsiskaitymų grynaisiais ribojimas iki 5 tūkst. eurų apsunkins kasdienę veiklą ne tik dirbantiems savarankiškai ir smulkiesiems verslininkams, bet ir sukels nepatogumų regionuose gyvenantiems žmonėms, įsigyjant, pavyzdžiui, naudotą automobilį, teigia A. Bagdonas

Seimo Ekonomikos komiteto nario Andriaus Bagdono pastebėjimu, kovojant su neteisėta veikla ir korupcija priimti atskirą Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymą – tai per plati priemonė, nes įstatymas užguls ne tik nusikaltimus vykdančius asmenis, bet ir visus teisėtai gavusius pajamas, nuo jų susimokėjusius mokesčius, grynaisiais pinigais atsiskaitančius Lietuvos gyventojus. Politikas taip pat pastebi, kad liberaliai mąstantys politikai sprendimams, apribojantiems žmonių galimybes, pritarti iš esmės negali.

„Šiuo unikaliu įstatymu kuriame itin neigiamą teisėkūros praktiką. Net jeigu privalome riboti grynųjų operacijas, priimta 5 tūkst. eurų riba yra per maža lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis“. Jis kartu atkreipia dėmesį, kad dar 2014 m. Seime buvo svarstomas analogiškas projektas – tuomet palaikymo nesulaukė net siūloma 10 tūkst. eurų atsiskaitymų grynaisiais riba. Nelogiška, kad įvedame dvigubai mažesnę ribą, neatsižvelgiant į ženklų kainų augimą nuo 2014 m.

A. Bagdono manymu, nustatytas grynųjų limitas sukurs papildomų sunkumų ne tik daliai savarankiškai dirbančių žmonių ir prekybininkų, bet ir patiems pirkėjams.

„Dabar regiono gyventojas, norėdamas savo kaime įsigyti mašiną, traktoriuką ar bet kokį brangesnį daiktą, turės blaškytis aplink ieškodamas bankomato, kad įneštų į banką pinigus. Kur tokį rasi? Įvedę tokius žemus apribojimus atsiskaityti kupiūromis, dabar privalome spręsti bankinių paslaugų atskirties ir prieinamumo problemą“, – sako A. Bagdonas.