fbpx

A. Bagdonas: „Lankstesne“ vakcina pirmiausia reikėtų skiepyti paslaugų sektorių

  • Liberalai.lt
  • kovo 19, 2021
  • Aktualijos
A.Bagdonas

Vyriausybės atstovams prakalbus apie galimybę „AstraZeneca“ vakcina skiepytis be prioritetinės eilės, ši vakcina turėtų būti nukreipiama į paslaugų sektorių. Pasak liberalo A. Bagdono, tai leistų žmonėms grįžti į darbus ir padėtų išjudinti ekonomiką.

„Šiuo metu verslas turi nuolat testuoti savo darbuotojus. Labai pozityviai vertinu sprendimą kompensuoti verslui darbuotojų testavimo išlaidas, tačiau visa tai reikalauja papildomų valstybės biudžeto lėšų. Vietoj to, paskiepiję paslaugų sektoriaus darbuotojus ne tik padėtume žmonėms saugiai dirbti, bet ir sutaupytume“, – teigė Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 41 tūkst. nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinų, o per kovo mėnesį planuojama atgabenti dar 74 tūkst. Daugiausia nepanaudotos vakcinos susikaupė rajonų savivaldybėse – antradienį Šalčininkuose buvo 730 dozių, panaši situacija ir Visagine.

„Nesiūlau keisti vakcinacijos plano, žmonės iš prioritetinių grupių turi teisę vakciną gauti pirmieji – būtent taip šiuo metu ir vyksta. Tačiau, jei susidaro kažkurios vakcinos perviršis, jį reikėtų nukreipti į ekonomikos gaivinimą ir stengtis kuo greičiau atpalaiduoti verslą iš karantino. Jei nukreiptume vakcinaciją į paslaugų sektorių, paskiepytume aptarnaujantį personalą, verslams būtų lengviau grįžti į normalų gyvenimą“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Bagdonas.

Anot A. Bagdono, politikai turėtų savo pavyzdžiu prisidėti prie pasitikėjimo vakcinomis stiprinimo. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija ketina skiepytis „AstraZeneca“ vakcina, kai tik bus tam galimybė..