fbpx

A. Bagdonas: Jeigu tęsiame „valstiečių“ draudimų politiką, gal ir cukrų uždrauskime?

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 24, 2022
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Ketvirtadienį Seimui uždraudus parduotuvėse rodyti tabako gaminius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas stebisi sprendimo neproporcingumu. Parlamentaras klausia, kur yra riba, ties kuria draudimų dauguma“ Seime sustos.

„Sunku patikėti: koalicijoje konservatoriams piktinantis koalicijos partnerių Laisvės partijos nedrausmingumu, jie patys tęsia valstiečių politiką. Norisi paklausti, ar po šio neproporcingo draudimo sustosime, ar netrukus uždrausime ir „Coca-Cola“? Negi spręsime už pačius žmones, kurią duoną pirkti ir valgyti – batoną ar juodą? Kiek dar įstatymais reguliuosime gyventojų pasirinkimus?“ – Seimo sprendimu stebisi A. Bagdonas, Ekonomikos komiteto narys.

Pagal ketvirtadienį priimtą Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pataisą, „mažmeninės prekybos vietose draudžiama viešai eksponuoti (demonstruoti) tabako gaminius, su tabako gaminiais susijusius gaminius ir įrenginius, skirtus šiems gaminiams vartoti“, išskyrus „parduodamus tabako gaminių parduotuvėse, tabako gaminių skyriuose“.

Įstatymo pataisą praėjusios kadencijos Seimo Sveikatos reikalų komiteto vardu pateikėLietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė Asta Kubilienė.      

A. Bagdono pastebėjimu, ketvirtadienį priimta naujoji tvarka tabako gaminių prekybą praktiškai grąžina į laikus, kuomet kontrabandinės cigaretės turguje būdavo parduodamos paslapčiomis iš po prekystalio.