fbpx

A. Bagdonas: „Jeigu statistika karo pabėgėlius laiko turistais, mes turime didelių turizmo politikos problemų“

  • Liberalai.lt
  • spalio 3, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Neturėdami patikimų duomenų apie atvykstamąjį turizmą, negalime tikėtis nei kokybiškos turizmo politikos, nei suteikti tvirto pagrindo investuotojams, pabrėžia Seimo Ekonomikos komiteto narys liberalas Andrius Bagdonas po pirmadienį Seime įvykusios konferencijos apie atvykstamojo turizmo ateitį.

Seimo narys atkreipė dėmesį į oficialiosios statistikos iškraipymus, pagal kuriuos atvykstamojo turizmo gyvybingumą tariamai palaiko ukrainiečių turistai, kurie iš tikrųjų dažniausiai yra karo pabėgėliai, ir amerikiečių turistai, kurie neretai yra į Lietuvą atvykę rotacinių pajėgų kariai. „Pagal oficialią statistiką išeitų, kad šiais metais Lietuvos atvykstamasis turizmas pasiekė 55 proc. ikipandeminio lygio, bet atleiskite – negi mes karo pabėgėlius ir sąjungininkų karius sulyginame su savaitgaliui į Vilnių atvykstančiais britais ar poilsio gamtoje ieškančiais vokiečiais?“, – stebisi A. Bagdonas.

Jo pastebėjimu, agentūros „Keliauk Lietuvoje“ pateikiama statistika nėra patikima planuojant turizmo ateitį ir ruošiantis priimti ilgai laukiamą atvykstamojo turizmo strategiją. „Jeigu mes norime proveržio mūsų turizmo verslams ir tikėtis, kad augtų bendrojo vidaus produkto turizmo dalis, privalome pasidaryti elementarius namų darbus. Vienas tokių – laikinai sumažinti pridėtinės vertės mokestį restoranams ir viešbučiams, kad po karo Ukrainoje patiriamų išbandymų turizmo sektorius atsitiestų ir šoktų į priekį su dar didesne jėga“, – teigia A. Bagdonas.

Seime surengtoje konferencijoje „Kokia Lietuvos atvykstamojo turizmo ateitis?“ pastebėta, kad Lietuvos turizmo rinkodaros biudžetas sudaro 2,4 mln. eurų, kai, pavyzdžiui, Estijoje jis yra daugiau kaip 10 kartų didesnis – 26 mln. eurų. Į Lietuvą atvykęs užsienietis vidutiniškai Lietuvoje išleidžia 390 eurų, kai vietinis turistas apie puspenkto karto mažiau – 88 eurus.