fbpx

A. Bagdonas: „Drausti paspirtukus nėra jokio statistinio pagrindo“

  • Liberalai.lt
  • sausio 29, 2024
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Praėjusiais metais kilusi el. paspirtukų draudimo banga tebuvo viešos panikos išraiška, kuri tikrovėje turi mažai pagrindo, todėl ateityje politikai turėtų susilaikyti nuo duomenimis nepagrįstų siūlymų reguliuoti judėjimo ir transporto būdus mieste. Taip teigia liberalas Andrius Bagdonas pirmadienį praėjus mikrojudumo ir dviračių reglamentavimo pokyčių konferencijai Seime.

Seimo narys atkreipia dėmesį į Vilniaus miesto savivaldybės pateiktą statistiką apie įvykusias eismo nelaimes: pernai mieste užregistruotas 41 eismo įvykis su paspirtukais (2022 m. – 34). „Praėjusiais metais visuomenė buvo gąsdinama paspirtukų pavojumi ir rizika sveikatai. Kaip yra iš tiesų? Sezono metu sostinėje nuomojama beveik 4 tūkst. paspirtukų. Pridėjus tūkstančius eksploatuojamų individualių paspirtukų, 41 registruotas įvykis per metus vis dėlto yra statistiškai nereikšmingas dydis. Be to, savivaldybės imasi priemonių ir šitam skaičiui sumažinti“, – pabrėžia A. Bagdonas.

Pavyzdžiui, 2023 m. Vilniaus miestas uždraudė paspirtukų ir dviračių eismą trijose gatvėse, kuriomis gausiai vaikšto pėstieji.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, didžiausia atsakomybė išvengiant eismo įvykių vis tiek tenka patiems vairuotojams. „Jeigu žmonės laikytųsi greičio ribojimo iki 20 km/h bendrai, iki 12 km/val. miesto centre ir iki 7 km/val. šalia žmonių, jeigu šalmų ir liemenių dėvėjimas taptų kasdieniu įpročiu, tuomet nelaimių mikrojudumo priemonėmis galėtume sumažinti iki minimumo“, – tiksi A. Bagdonas.