fbpx

A. Bagdonas: „Deklaruodami pajamas, 1,2 proc. skirsime tik NVO, bet ir kitų remti niekas nedraudžia“

  • Liberalai.lt
  • birželio 8, 2022
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Antradienį Seimas nusprendė, kad 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą žmonės skirtų tik nevyriausybinėms organizacijoms.

Projekto autoriaus, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono žodžiais, tokiu sprendimu Seimas atstatė teisybę – grąžino dar 2004 m. pasiūlytą, tik paskui iškraipytą iniciatyvą. Prieš 18 metų parlamentas Labdaros ir paramos įstatymo pataisomis tikėjosi stiprinti nevyriausybinį sektorių ir puoselėti pilietinę visuomenę.

„Tuometis Seimas turėjo vieną tikslą, tačiau paskutinę minutę į traukinį įšoko iš mokesčių mokėtojų lėšų finansuojamos biudžetinės įstaigos. Savo sprendimu šiandien nustatėme aiškias taisykles, iš kokių šaltinių remiami nevyriausybininkai, o iš kokių – viešasis sektorius“, – aiškina Andrius Bagdonas.

Seimo narys kartu atkreipia dėmesį, kad priėmus pataisas niekas nedraudžia gyventojams ir toliau remti biudžetinių įstaigų kaip darželiai, mokyklos, universitetai ir kt. Pavyzdžiui, šiuo metu Vilniaus universitetas savo neliečiamojo kapitalo fonde yra sukaupęs per 2,77 mln. eurų, tėvų paramos fondai veikia įvairiose Lietuvos ugdymo įstaigose.

Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, pernai beveik pusė milijono gyventojų nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių paramai skyrė 21,4 mln. eurų.