fbpx

77 europarlamentarų grupė ragina įvertinti Rusijos karinių pajėgų buvimo Baltarusijoje keliamą grėsmę

  • Liberalai.lt
  • vasario 1, 2022
  • Aktualijos
EP-087766A_AUSTREVICIUS_portrait

Šiandien grupė europarlamentarų bendru pareiškimu kreipėsi į ES vadovus, ragindami tinkamai įvertinti Rusijos karinių pajėgų buvimo Baltarusijoje keliamą grėsmę Lietuvai, Latvijai, Lenkijai, Ukrainai ir visai Europai. 77 europarlamentarų pasirašytu laišku taip pat atkreipiamas dėmesys, kad ES ir JAV atstovų pokalbiuose, kuriais siekiama atgrasyti Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą, reikia nepamiršti nepriklausomos ir demokratiškos Baltarusijos ateities galimybės.

„Pastarasis Rusijos pajėgų dislokavimas Baltarusijoje kelia grėsmę Ukraina, Lenkijai, Lietuvai, Latvijai ir visai Europai.  Šie veiksmai taip pat gali būti dalis plano pavergti ir okupuoti Baltarusiją. Besitęsiantis Rusijos karinių pajėgų buvimas Baltarusijoje neteisėto Lukašenkos režimo prašymu turėtų būti vertinamas kaip Baltarusijos okupacija, tai ypač svarbu besitęsiant JAV ir ES pokalbiams su Rusija“, – rašoma grupės EP narių grupės kreipimesi, kurį šiandien gavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola.

Pareiškime taip pat pažymima, kad siekiant atgrasyti Rusiją nuo agresijos Ukrainoje būtina ir toliau matyti nepriklausomos ir demokratiškos Baltarusijos ateitį. „ES lieka įsipareigojusi remti visų ES Rytų partnerystės šalių teritorinį vientisumą, nepriklausomybę ir suverenitetą“, – rašoma 77 europarlamentarų grupės kreipimesi.

„Kremlius savo viešame  taikiklyje pirmiausia rodo Ukrainą, bet veikia ir kituose frontuose. Mano įsitikinimu, pačioje Baltarusijoje, šalies viduje, šiuo metu vyksta net pavojingesni manevrai nei prie sienos su Ukraina. Pasinaudojant seniai nebesavarankišku patogiu partneriu Lukašenka, į Baltarusiją įvestas Rusijos karinis kontingentas. Tai galimai reiškia Baltarusijos suvereniteto likučių naikinimą. Iš čia kylančias papildomas grėsmes ES ir JAV lyderiai turėtų vertinti ypač atsakingai“, – sako vienas bendro EP narių pareiškimo iniciatorių, frakcijos „Renew Europe“ narys europarlamentaras Petras Auštrevičius.