fbpx

Seimo ateities komitetas rengia diskusiją „Lietuvos Respublikos švietimo sistema po 2030“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 21, 2021
  • Aktualijos
Raimundas Lopata

Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata kviečia šiandien, balandžio 21 d., 17.00 val. į neformalaus Ateities forumo „Lietuvos Respublikos švietimo sistema po 2030“ virtualią diskusiją.

Diskusijoje bus aptariami Lietuvos Respublikos švietimo sistemos po 2030 m. klausimai.

Spartūs pokyčiai ir vis sudėtingesnis šiandieninis pasaulis kelia naujus iššūkius ir reikalavimus Lietuvos Respublikos švietimo sistemai. Kurios vaidmuo auginant ir kuriant visapusiškai išprususią Lietuvos visuomenę yra milžiniškas. Technologiniai, demografiniai, socialiniai, aplinkos, ekonominiai ir politiniai pokyčiai verčia iš naujo apibrėžti, kokia turėtų būti Lietuvos švietimo struktūra.

Diskusijoje bus pasidalinta įžvalgomis apie Lietuvos švietimo vizijas po 2030 m. Forume svarstysime:

  • Kokie numatyti mokymo ir mokymosi proceso pokyčiai Lietuvos švietimo sistemoje po 2030 m.?
  • Ar pasirenkant Lietuvos švietimo sistemos 2030 prioritetus bus atsižvelgiama į nacionalines, ekonomines ir socialines grąžos galimybes, ir ar jie bus peržiūrimi, siekiant užtikrinti nuolatinį reagavimą į pasaulinius pokyčius?
  • Kaip patenkinti Lietuvos švietimo sistemos keliamus reikalavimus šiandienos sparčių pokyčių ir vis sudėtingesnio pasaulio sąlygomis?
  • Kokios sprendimų priėmimo proceso gerinimo švietimo politikoje galimybės?
  • Kokia švietimo politikos sąranga su kitomis politikos sritimis po 2030?
  • Koks Seimo Ateities komiteto vaidmuo turėtų būti strateguojant švietimo bei mokslo sektoriaus sprendimus, įsitraukiant į svarstomus švietimo ir taip pat mokslo klausimus?

Šiuos klausimus diskusijoje aptars: Lietuvos švietimo  tarybos pirmininkė prof. dr. Saule Mačiukaitė-Žvinienė; Tarybos nariai prof. dr. Vilija Salienė ir dr. Paulius Baltrušaitis; Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė Eglė Radišauskienė; Vilniaus švietimo pažangos centro, Vilniaus universitetas, švietimo analitikė Jūratė Litvinaitė; Kauno technologijos universiteto rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka.

Diskusiją moderuos Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata.


Diskusiją stebėti kviečiame Lietuvos Respublikos Seimo internetinės svetainės ,,Youtube“ paskyroje https://www.youtube.com/channel/UCN6ZSYI-7pxml6bE_zrTgow

Pageidaujančius  prisijungti prie virtualios diskusijos tiesiogiai, rašykite aukse.petruskeviciute@lrs.lt