Liberalų sąjūdžio pirmininku išrinktas Remigijus Šimašius

simasius-vadas-200x300

Šeštadienį Vilniuje vykusiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime naujuoju savo lyderiu liberalai išrinko sostinės merą Remigijų Šimašių.

Vadovauti Liberalų sąjūdžiui pretendavo Vitalijus Gailius, Eugenijus Gentvilas, Remigijus Šimašius ir Sergejus Zverevas. Nugalėtojas paaiškėjo tik po antrojo turo, kuriame dalyvavo E.Gentvilas ir R.Šimašius. Už R.Šimašių balsavo 378 , o už E.Gentvilą 326 suvažiavimo delegatai.

Pagrindiniais savo vadovavimo partijai tikslais naujasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas įvardijo partijos atsinaujinimą, sutelkimą ir jos veiklos skaidrinimą, kovą už liberalias vertybes bei sėkmingą pasirodymą rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Turime vėl tvirtai atsistoti ant žemės, atsinaujinti ir dirbti tam, kad susigrąžintume žmonių pasitikėjimą liberalais, – suvažiavime sakė R.Šimašius. – Labai svarbu, kad mes žinome už ką kovojame. Mes esame stiprūs.  Mes esame vieningi. Mūsų yra 8000 sąžiningų žmonių. Žmonių, kurie laikosi pagrindinio principo – dirbti vardan žmonių gerovės, dirbti, kad įvyktų visiems reikalingi pokyčiai, dirbti remiantis sąžine ir sveiku protu“.

Liberalų sąjūdžio vadovas akcentuoja būtinybę atnaujinti partiją, o Lietuvos politikoje siekti didesnio skaidrumo.

„Aš žinau, ir Jūs, manau, puikiai žinote, kuo mūsų partija skiriasi nuo kitų partijų Lietuvoje. Nedangstome, nesislapstome, nemeluojame. Darome rimtas išvadas, keičiamės, ir keliame sau dvigubai aukštesnius reikalavimus negu iki tol, – kalbėjo R.Šimašius. – Mūsų partijoje nebus jokios tolerancijos šešėliui ir korupcijai. Jokios! Naujas mūsų partijos gyvenimo etapas pažymėtas atvirumo ženklu. Atvirumas reikalingas tam, kad mumis vėl pasitikėtų rinkėjas, kad galėtume pasitikėti vienas kitu“.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos žmonėms šiuo metu kaip niekad reikia liberalių idėjų ir liberalių sprendimų, kurie išjudintų šalies ekonomiką ir paskatintų atlyginimų augimą.

Liberalų sąjūdžio pirmininko iniciatyva šeštadienį suvažiavimas patvirtino kartu su liberalų partneriais iš užsienio ir nepriklausomais ekspertais iš Lietuvos parengtą Skaidrumo standartą. Jis taps nauja priemone Lietuvos partinėje sistemoje. Šiame standarte įrašyti konkretūs žingsniai, kurių partija imasi siekdama didinti Liberalų sąjūdžio veiklos skaidrumą, norėdama užtikrinti didesnę aktyvių visuomenės narių įtaką ir kontrolę viešai politinei veiklai.

Tarp standarte numatytų sprendimų yra liberalų skaidrumo linijos atsiradimas, partijos finansinių duomenų ir partijos lyderių darbotvarkių viešinimas, partijos narių etikos kodeksas bei kiti veiksmai.

Siekiant partijos atsinaujinimo šeštadienį buvo perrinkti visi pagrindiniai vadovaujamieji Liberalų sąjūdžio organai – Valdyba, Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisijos.