Liberalai po susitikimo su A. Veryga: bus mūšis

Citata_Gentvilas_310x310_acf_cropped

Vakar vyko Liberalų sąjūdžio inicijuotas opozicijos susitikimas su Sveikatos apsaugos ministru (SAM) Aurelijumi Veryga. Inicijuoti susitikimą su ministru paskatino visuomenės pasipiktinimas SAM darbais ir priimamais ministro sprendimais. Liberalai taip pat negailėjo kritikos ministrui dėl tiesioginių pareigų neatlikimo. Su kitomis opozicinėmis frakcijomis planuojama pradėti interpeliacijos procedūrą.

Šiuo metu egzistuojančią sveikatos apsaugos sistemą galima apibūdinti dviem žodžiais – ažiotažas ir chaosas. SAM priimami sprendimai yra strategiškai neplanuoti, kelią sumaištį visuomenėje, A. Veryga akivaizdžiai nekontroliuoja situacijos ir nesugeba priimti tinkamų sprendimų.

„Gerai atsimenu, kai buvo pateikinėjamas įstatymo projektas dėl slaptųjų pirkėjų nebuvo nė karto keliama problema dėl receptinių vaistų. Efektas dėl receptinių vaistų kilo kaip šalutinis poveikis“, - ministrui sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Parlamentaras priminė, kad pristatant įstatymo projektą dėl vaistų kainų mažinimo, aiškinamajame rašte niekur nebuvo įrašyta ar paminėta problematika dėl receptinių ir nereceptinių vaistų. Chaosas įvyko kaip šalutinis poveikis, neįvertinus situacijos iš anksto.

Staigios prastai iškomunikuotos permainos ir klaidos pasirenkant komandą

Liberalas Kęstutis Glaveckas pažymėjo, kad viena iš esminių ministro klaidų – staigios permainos daromos iškart ir vienu metu. Be to, chaosą paaštrina nesugebėjimas komunikuoti su visuomene. „Jūs neįvedėte naujų taisyklių, jūs tik pasakėte kad įvesite visas iš karto ir tai sukėlė visuomenėje paniką“, - susitikimo metu sakė parlamentaras.

Liberalams kilo klausimų ir dėl ministro komandos: „Ar dar turite savo artimiausios politinės aplinkos palaikymą? Ar nepadarėte klaidų pasirinkdamas artimiausią politinę aplinką?“, - ministro klausė Vitalijus Gailius.

„Valstietiška“ ministro moralė

Liberalas Jonas Liesys įvardino, kad sveikatos sistema pavirto baudžiamąja represine sistema, o ministro darbas nė kiek neatsilieka nuo valstiečių moralės: drausti, o jei neklauso – bausti. „Sveikatos sistema pavirto baudžiamųjų nuostatų sistema: tai, kas vyksta su ligonių kasomis, kvotų nustatymas, žmogaus kaip paciento suvaržymas ir gydytojų pavertimas ne gydytojais, o statistais – kažkoks absurdas medicinoje. Ar tai nekvepia penkmečio planu anksčiau laiko?“, - sakė Sveikatos reikalų komiteto narys, liberalas J. Liesys.

J. Liesiui paklausus, kaip planuojama spręsti problemą dėl trūkstamų gydytojų ir slaugytojų ministras pripažino, kad žmogiškųjų išteklių planavimo dar nebuvo, nors gydytojų ir slaugytojų Lietuvoje kritiškai trūksta.

Pagal statutą, prieš teikiant interpeliaciją klausimus ministrui reikia pateikti raštu. Klausimus tarp opozicinių frakcijų planuojama suderinti dar iki trečiadienio. Ministro planuojama klausti dėl receptinių vaistų situacijos, politinio pasitikėjimo asmenų įdarbinimo, baudimo už eiles gydymo įstaigose, priklausomybės ligų centro reformų, spaudimo darymo SAM pavaldžių įstaigų vadovams trauktis iš pareigų.

Susitikime dalyvavo Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų ir partijos „Tvarka ir Teisingumas“ frakcijų nariai.